Dorian serial MNW FES (3)
Na Odległość serial MNW FES (3)
Nie śpij Zuza serial MNW FES (1)
Rekolekcje serial MNW FES (2)
Synu serial MNW FES (2)
Wychowamy wasze dzieci serial MNW FES (2)
PREMIERA 8 CZERWCA

„Jesteśmy Rodziną”
miniserial dokumentalny
sześć historii osób LGBT+
żyjących w Polsce

Zobacz zwiastun
O serialu

 

Agnieszka opiekuje się swoją dziewczyną, Zuzą, która wychodzi ze śpiączki. Paulina i Patrycja spodziewają się kolejnego dziecka. Kazik pisze do papieża list z prośbą o pomoc osobom LGBT+ w Polsce. Premiera serialu dokumentalnego „Jesteśmy rodziną” już 8 czerwca.

Kolejne odcinki będą ukazywać się w poniedziałki i czwartki do końca czerwca na stronie www.jestesmyrodzina.pl i w portalu Gazeta.pl. Serial powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza i Fundacji Edukacji Społecznej przy wsparciu MAC VIVA GLAM, a wyreżyserował go Bart Staszewski.

Serial dokumentalny „Jesteśmy rodziną” to sześć piętnastominutowych odcinków pokazujących życie osób LGBT+ mieszkających w Polsce. Od maturzystów po osoby po pięćdziesiątce, od ulic dużych miast po wiejskie drogi z przydrożnymi kapliczkami, podglądamy życie ludzi z krwi i kości w ważnych dla nich momentach. „Rekolekcje” to historia Kazimierza, 58-letniego geja mieszkającego w podlubelskiej wsi i jego prób odnalezienia się w coraz bardziej nieprzyjaznej wspólnocie Kościoła katolickiego. W „Synu” poznamy rodzinę dwóch tęczowych mam, która właśnie się powiększa. O tym jak trudno jest utrzymać relację, gdy jest się parą chłopaków mieszkających w dwóch różnych miastach, a pocałunek na peronie jest aktem heroizmu, dowiemy się z „Na odległość”. Agnieszka walczy o rehabilitację wybudzonej ze śpiączki ukochanej w „Nie śpij, Zuza”. „Dorian” kończy maturę i dopiero zaczyna wychodzenie spod rodzicielskiego klosza. Z kolei Anna i Justyna, bohaterki „Wychowamy wasze dzieci”, są parą i wspólnie prowadzą obozy, na których pomagają młodym ludziom otworzyć się i mówić o sprawach, o których trudno rozmawiać z rodzicami.

Kolejne odcinki serialu „Jesteśmy rodziną” będą publikowane na stronie www.jestesmyrodzina.pl przez cały czerwiec w dniach:

„Rekolekcje” – 8 czerwca
„Synu” – 12 czerwca
„Na odległość” – 15 czerwca
„Nie śpij, Zuza” – 19 czerwca
„Dorian” – 22 czerwca
„Wychowamy wasze dzieci” – 26 czerwca

Serial dokumentalny Jesteśmy rodziną został wyprodukowany przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i Fundację Edukacji Społecznej przy wsparciu MAC Viva Glam. Reżyseria Bart Staszewski, drugi reżyser Szymon Wróblewski, asystent reżysera Przemysław Stefaniak.

Partner medialny       

„Jesteśmy Rodziną” to również kampania o osobach LGBT+ wychowujących dzieci w Polsce. Poznaj prawdziwe historie, podpisz apel, przeczytaj raport z badań i zobacz, jak rozmawiać o tęczowych rodzinach.

Działamy dzięki wpłatom darczyńców.
Jeśli podoba Ci się to, co robimy w Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza, wesprzyj Miłość stałym przelewem lub jednorazową darowizną

Z dumą przygotowane przez Miłość Nie Wyklucza